Elfen Lied

22. února 2009 v 11:00 | Elfrída |  Animované seriály


Takže, první z animovaných seriálů, které bych tu chtěla probrat je Elfen Lied - Elfí píseň. Pro ty kdo nemají rádi fantasy případně sci-fi, zvlášť animované, mám jednu radu: opusťte tyto stránky, nejsou pro vás.


Takže, dokoukala jsem to včera večer, strávila jsem u toho poslední tři dny a tady je můj závěr:

Hlavní téma příběhu je výzkum rasy zvané "diclonius", humanoidní rasy s šedými rohy ve tvaru kočičích uší po stranách hlavy, které přiléhají přímo na lebku, a dávají jejich majiteli obrovskou (nejspíš telekynetickou) sílu díky takzvaným "vektorům", neviditelným natahovacím rukám, které jejich majitel může použít velice snadno k zabíjení, ale stejně dobře k podávání věcí (jako to chtěla udělat Nana =o) ). Další schopností dicloniů je vycítit další podobné jedince, když jsou nablízku.
Příběh plný zvratů se odvíjí kolem chlapce Kouty, který se po mnoha letech vrací na návštěvu za svou sestřenicí Yukou, kterou ode dne kdy byli jeho mladší sestra a jeho otec brutálně zavražděni neviděl. Při procházce na pláži objeví nahou dívku Nyu, která nerozumí jejich jazyku a vypadá že se ztratila, a ujmou se jí. S tím ovšem souvisí spousta problémů, které z větší části způsobí její původ a její "mírná" schizofrenie. Nyu alias Lucy totiž není jediným dicloniem, který po světě chodí. Společnost, zkoumající tyto tvory, jich má ve svých laboratořích ještě pár, a tak na nalezení Lucy nasadí "sedmičku", kterou ředitel výzkumu Kurama nazývá Nana a má ji rád jako dceru, o kterou přišel. Když Nana narazí náhodným způsobem na Lucy, dojde k souboji ve kterém Nana utrpí fatální zranění, ale doktor Kurama trvá na tom že bude zachráněna a pošle ji s velkou hromadou peněz, aby žila někde daleko a v bezpečí se slibem, že si pro ni jednou přijde. Jenže Nanu nalezne Maya, děvče, které mezitím přibylo do domu Kouty a Yuky spolu s Nyu. Nana se tedy dostává opět do blízkosti Lucy, ve které ale mezitím znovu převládla roztomilá Nyu. Jenže ani Nana není posledním dicloniem v laboratořích a na scénu přichází "třicetpětka" Mariko...


Nyu Koutovi připomene jeho mladší sestřičku, a tak se roztáčí i kolotoč vzpomínek které nejsou většinou zrovna šťastné, a zatímco Kouta se rozpomíná na tragickou smrt jeho malé sestřičky, v Lucy se také probouzí vzpomínky... a tak příběh nejen že řeší vztah mezi Koutou a Yuka-chan, ale také odhaluje bolestnou minulost a také spleť intrik, které ústí u tradičního ovládnutí světa, i když tentokrát netradičním způsobem.

Podle mě je příběh docela zajímavý, jen nechápu růžový vlasy u všech dicloniů - holek. Možná troch moc krve, který stříká všude kolem, ale bez toho by to asi zase nebylo ono. Trocha scének naladěných mírně eroticky, pár trapasů... mno... myslím, že příběh je celkem zdařilý.
Co se týče hudby, celým příběhem se táhne smutná melodie, která je zároveň i openingem. Ending podle mě není nijak zvlášť skvělý, ale to je věc názoru.

(Ukázka - opening, Lilium, video je původní.)Po malířské stránce je Elfen Lied podle mě perfektní, všechno je pěkně a detailně nakresleno a propracováno.

Takže pokud tento animák zvolíte, rozhodně je na co koukat, ať už vtipné scénky s roztomilou Nyu, brutální scény s Lucy a Mariko nebo romantické mezi Koutou a Yukou.

Odkaz na seriál Elfen Lied s českými titulky zde.

elfen-lied-junkies join today

elfen-lied-junkies join today

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama