Vyvolávání duchů

14. srpna 2008 v 15:15 | Elfrída |  Moje tvorba - básnický a spisovatelský apendix
(Slohová práce pro kamaráda. Napsáno podle skutečné události.)
Minulé prázdniny jsem jel za kamarádkou. Je tak trochu cvok a má bláznivé nápady, ale někdy je s ní docela legrace. Tentokrát si vymyslela, že s ní budu vyvolávat duchy. No, to zas bude sranda, myslel jsem si celou tu dobu, než jsme k ní přijeli.
Naši se s jejími rodiči samozřejmě přivítali, jako vždy. Pak se moji i její rodiče chvilku vyptávali, dali jsme si vzájemně nějaké sladkosti a sedli si k televizi a rodiče ke kávě.
A pak už mě chytila Daniela za ruku a táhla mě za sebou. Dovlekla mě do svého pokoje. Její pokoj to ale nepřipomínalo. Všechny čtyři velká okna měla zatažené rolety, takže indigové zdi byly skoro černé a celá místnost vypadala spíš jako nějaká temná jeskyně než jako pokojík čtrnáctileté holky. Velké křeslo, ve kterém tak ráda sedávala s knížkou v ruce, teď bylo přiražené ke zdi, stejně jako malé taburetky, její židle a květiny. Uprostřed pokoje byl velký prostor, kde na zemi leželo kolečko z bílého papíru a kolem něj bylo rozestavěno v kruhu dvanáct svíček, ze kterých vycházela příjemná vůně. Na papíru byla kolem okraje vypsána všechna písmena abecedy, v menším kroužku potom číslice a uprostřed dvě slovíčka - ano a ne.
"Tak, dáme se do toho?" zeptala se Danie.
Nejdřív jsem nevěděl, jestli se mám tvářit vážně, nebo se rozesmát. Ona ale vypadala naprosto vážně. Podíval jsem se jí do očí, ale neviděl jsem žádné známky toho, že by si ze mě dělala srandu.
"Ehm…no…jo," vykoktal jsem. Nevím jistě, byla tma, ale myslím, že se v té chvíli usmála. Jo, té se to směje, napadlo mě.
"Kdo bude médium?" zeptala se klidně a posadila se do tureckého sedu k papírovému kruhu. Podívala se na mě. Rychle jsem si sedl naproti ní. Vytáhla z kapsy nějaký předmět, snad ze skla. Nebo možná spíš z křišťálu.
"Hmmm?" udělala směrem ke mně.
"Kdo bude dělat co?"
"Ach jo," povzdechla si. Natáhla ke mně ruce a vzala moje do svých. Zkřížila nám malíčky a tak jsem si mohl všimnout, že má černé nehty, stejně jako oblečení a i gumičku ve vlasech.
"Médium je ten, kdo mluví a vyvolává,"poučila mě, "a ten druhý si to, co říká médium nahlas, opakuje jen v duchu."
"Jasně," přitakal jsem rychle. Danie zavřela oči. Začala něco šeptat. Pomalu zesilovala hlas. Znělo to jako kletba. Taky jsem zavřel oči. V duchu jsem to odříkával s ní. Její hlas pořád zesiloval. Po chvilce jsem ucítil, jak mi prsty probíhá slabé mravenčení. Otevřel jsem oči. Předmět, který Danie předtím položila na papír, se pohyboval.
"Co to je?" Uznávám, trochu jsem se lekl, když jsem si uvědomil, že se to hýbe samo od sebe. Vytrhl jsem se jí a ono se to hned přestalo hýbat.
"Aaa. Troubo. Proč jsi to udělal? Mohli jsme si pokecat s duchem," vyčetla mi. No jo. To jsem nevychytal.
Zhasla svíčky a odtáhla žaluzie. V rychlosti všechno došoupala zpátky na svoje místo a nasupeně si sedla k počítači. Sedl jsem si k ní.
"Sorry."
"Hmmm."
"Sorry."
"No jo. Radši mi pojď pomoct s tímhle autíčkem, jooo?"
Hráli jsme hry už skoro hodinu, když se to stalo. Seděli jsme těsně před bednou. Najednou se za námi ozval ohlušující třesk. Prudce jsme se otočili.
"Panebože." Jo. Taky jsem neměl slov. Výplň všech oken vzala roha. Prostě jen tak vypadla. Nikde nic, co to mohlo způsobit. Prostě všechno sklo vypadlo.
"Co se děje?" přiběhli rodiče. Všichni jsme ohromeně koukali na tu spoušť.
Po týdnu mi Danie psala, že se nezjistilo, co se stalo. Prostě záhada. No, my dva o tom víme svoje.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Evča a Terka Evča a Terka | 31. srpna 2008 v 15:12 | Reagovat

myslely jsme si že to bude lepší teda!!!!ale jinak good!!!páčko

2 Elfrida Elfrida | 6. září 2008 v 13:42 | Reagovat

Je to slohová práce psaná ve třinácti letech... na třináctiletou je to myslím ucházející...

3 jirka jirka | 3. prosince 2008 v 13:50 | Reagovat

trapas...

4 Fríííííída Fríííííída | 25. ledna 2009 v 2:59 | Reagovat

=oP

napiš lepší vejtaho

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama